Przewodnik dla gejów po Castro

    Przewodnik dla gejów po Castro

    Odkryj najsłynniejszą społeczność gejowską w Ameryce

    Castro to legendarna gejowska dzielnica San Francisco. Stała się pierwszą i najbardziej znaną gejowską społecznością w Ameryce. W latach 70., po powstaniu Stonewall i pierwszym marszu Pride, Castro było siedzibą ruchu wyzwolenia gejów.

    Powieści Armistead Maupin „Opowieści z miasta” uwieczniły gejowskie San Francisco, a zwłaszcza dzielnicę Castro. San Francisco stało się magnesem dla homoseksualnych Amerykanów. Rzeczy się zmieniły w ostatnich latach. Castro nadal jest bardzo gejowski, ale jest zaporowo drogi. Powstanie Doliny Krzemowej i gigantów technologicznych zmieniło San Francisco. Ceny domów w San Francisco prawie podwoiły się w latach 2009-2019. Biorąc to pod uwagę, Castro nadal jest bardzo gejowski.

    Castro

     

    Historia gejów w Castro

     

    Podczas II wojny światowej wielu żołnierzy wyruszyło do walki w Europie z San Francisco. W drodze do domu wylądowali także w San Francisco. Przy tak wielu młodych mężczyznach ryzykujących życiem był to intensywny czas dla życia. Sporo z tych mężczyzn było ze sobą w związkach. San Francisco było ośrodkiem działalności gejowskiej. Wyobraź sobie tych wszystkich żołnierzy w jednym mieście - było dużo akcji.

    Do 1980 roku oszacowano, że 17% ludności San Francisco było gejami. Został okrzyknięty „Gejską Stolicą Ameryki” już w 1964 roku przez magazyn Life.

    Film „Mleko” z Seanem Pennem w roli głównej jest kroniką gejowskiej historii Castro. Harvey Milk był właścicielem sklepu fotograficznego na ulicy Castro. Wchodząc dziś do Castro, zobaczysz ogromną tęczową flagę powiewającą wysoko w Harvey Milk Plaza.

    Był pierwszym otwarcie gejowskim politykiem wybranym w Kalifornii. Został zamordowany w 1978 roku. Harvey Milk prowadził kampanię na rzecz praw gejów w czasach, gdy stosunek do gejów był głęboko wrogi. Homoseksualizm został zalegalizowany dopiero niedawno, a geje w Ameryce po raz pierwszy wychodzili z cienia. Pamiętajcie, że w tamtych czasach nawet Liberace był w szafie! Harvey Milk stał się lokalnym bohaterem. Był znany jako „burmistrz ulicy Castro”.

    Po śmierci Castro przybrał mroczny obrót. Kryzys AIDS był tuż za rogiem i przyniósł spustoszenie najsłynniejszej społeczności gejowskiej w Ameryce.

    Dziś Castro jest jedną z najbardziej tętniących życiem dzielnic Ameryki. Rzeczy się zmieniły również na froncie praw gejów. W 2016 roku US Navy nazwała jeden ze swoich tankowców USNS Harvey Milk.

    Castro

     

    Bary i kluby gejowskie w Castro

     

    Krawędź to jeden z najdłużej działających gejowskich barów w Castro. To jeden z najpopularniejszych gejowskich barów w okolicy w San Francisco, czynny siedem dni w tygodniu.

    Kawiarnia jest instytucją Castro. Bardzo miejsce do zobaczenia i bycia widzianym. Jest po drugiej stronie ulicy od Harvey Milk Plaza. Od ponad trzydziestu lat jest to główne miejsce życia nocnego społeczności Castro. To jedno z najlepszych miejsc na wieczorne imprezy.

    Tawerna Twin Peaks to jeden z najdłużej działających gejowskich barów w Ameryce. Został otwarty w 1935 roku i już wtedy był gejowskim barem, na długo przed zalegalizowaniem homoseksualizmu. Nadano mu status zabytku ze względu na jego znaczenie historyczne. Był znany jako „brama do Castro”.

    Mieszać to dobre miejsce do spotkań - prawdopodobnie dlatego nazywa się Mix. Taras jest dobrym miejscem na spotkanie z miejscowymi.

    W porządku to popularny gejowski bar i klub w Castro. Parkiet jest duży, a wieczorami robi się tłoczno i ​​spocony. Na scenie zobaczysz tancerzy go-go i absolwentów Drag Race. Zobaczysz tutaj kilka poważnych przystojniaków - wszystkie twoje gejowskie marzenia mogą się spełnić.

    San Francisco

     

    Kultura gejowska w Castro

     

    Udaj się do Muzeum Historii GLBT Castro. Historia gejów w San Francisco jest tak obszerna, że ​​potrzebne było muzeum, aby ją upamiętnić. Muzeum GLBT zostało otwarte w 2011 roku. Możesz odkryć najnowszą historię gejowską San Francisco i Castro. Sięga nawet czasów hiszpańskich odkrywców sprzed powstania republiki amerykańskiej.

    Wybierz się na spacer po tęczowej promenadzie Castro. To jak Aleja Gwiazd w Holywood, tylko jako hołd złożony queerowym postaciom historycznym, a nie aktorom. Rainbow Honor Walk rozszerzył się na kilka przecznic. Zobaczysz upamiętnienie wielu ikon LGBT+, od Oscara Wilde'a po Alana Turinga.

    Dołącz Travel Gay Newsletter

    Co jest na dzisiaj

    Więcej gejowskich wiadomości, wywiadów i funkcji

    Najlepsze wycieczki w San Francisco

    Przeglądaj wybrane wycieczki w San Francisco od naszych partnerów z możliwością bezpłatnego anulowania na 24 godziny przed rozpoczęciem wycieczki.

    Kurs najlepsze doświadczenia in San Francisco na Twoją podróżZdobądź swój przewodnik